Osteoporosis: 5 legfontosabb tipp a gyenge és törékeny csontok halálos kockázatának csökkentésére.

Osteoporosis: 5 legfontosabb tipp a gyenge és törékeny csontok halálos kockázatának csökkentésére.
osteoporosis

Certain medical conditions and lifestyle factors like no physical activity and poor diet contribute to the condition

Feliratkozás értesítésekre
Új Delhi: Nagyon fontos, hogy gondoskodjunk a csontjainkról, amelyek struktúrát biztosítanak, védik a szerveket és erősítik az izmokat. Törékeny, puha és gyenge csontok, amelyeket osteoporosisnak neveznek, csontsűrűség csökkenésével és a csontszövet leromlásával járnak, ami növeli a törések kockázatát.

Általában az idősebb felnőtteket érinti, különösen a klimax utáni nőket, amikor az ösztrogénszintek csökkennek. Bizonyos egészségügyi állapotok és életmódfaktorok, mint például a fizikai aktivitás hiánya és a rossz étrend is hozzájárulnak a feltételhez.

Az osteoporosis következményei súlyosak és katasztrofálisak lehetnek, fájdalmat, fogyatékosságot, töréseket és az életminőség csökkenését eredményezhetik, ezért fontos gondoskodni, megelőzni és kezelni a betegséget.

Hogyan csökkenthető az osteoporosis kockázata?

Néhány egyszerű lépést tehet a csontvesztés megelőzése vagy lassítása érdekében, köztük:

Rendszeres D-vitamin bevitel

Az egészségügyi szakemberek azt mondják, hogy a szervezetnek szüksége van a D-vitaminra, az egyik legfontosabb mikrotápanyagra, a kalcium felszívódásához.

A tanulmányok azt mutatták, hogy a 19-70 év közötti felnőttek számára a napi D-vitamin ajánlott mennyisége 600 nemzetközi egység, és ez az életkorral emelkedik 800-ra.

A D-vitamin természetes kiegészítői és forrásai közé tartoznak a lazac- és pisztrángfélék, valamint a gomba, a tej és a gabonafélék vegetáriánus ételek. Azonban ennek a tápanyagnak a legnagyobb forrása a napfény.

Fogyasztson kalciumot

Az orvosok szerint a kalcium a csontok erősítésén túl segít a vérerek összehúzódásában és kitágulásában, a kardiovaszkuláris egészség optimális szinten tartásában.

Az Egészségügyi és Az orális egészségügyi intézet szerint a csontok és a fogak egészségéhez szükséges kalcium mennyisége változik a korral, mivel a 19-50 éves felnőttek körülbelül 1000 mg-ra van szükségük, és ez az összeg az életkorral csak nő.

A legjobb módja a kalcium bevitelének az egészséges étrend kialakítása az összes élelmiszeri csoportból, amely tejtermékeket, mint a tej, joghurt és sajt tartalmazza. Emellett a sötétzöld, leveles zöldségek, mint a brokkoli, a kelkáposzta és a mosókáposzta, mind jó források, amelyek nyersen fogyaszthatók.

Hagyja abba az alkoholfogyasztást

A nemcsak más testrészekre fenyegetést jelentő nagyivás nagymértékben befolyásolhatja a csontokat hosszú távon. A szakemberek szerint az alkohol gátolja a hasnyálmirigyet és a kalcium és D-vitamin felszívódását, ami csontvesztést és gyengeséget eredményez.

Lényeges megérteni, hogy a nagy ivók gyakran gyakori törésekre vannak kitéve, mivel csontjaik törékenyek és alultápláltak lesznek.

Ezért hagyja abba az alkoholfogyasztást vagy korlátozza a napi egy vagy két italra.

Tartsa meg egészséges testsúlyát

Az NHS szerint a genetikai hatással vannak a magasságára és a vázrendszerének erejére, ezért fontos, hogy ne legyen túlsúlyosak a csontjai az extra súlyt hordozzák és összeomolhatnak.

Az orvosok azt javasolják, hogy változtassa meg életmódosztályozását, mint például a testmozgás befolyásolása az optimális testsúly eléréséhez. Hetente rendszeres testmozgás – a futástól sétálásig vagy kerékpározásig terjedő magas és mérsékelt intenzitású aerob tevékenységeket kell végezni.

Többletsúly elviselése és ellenállóképesség képzés is fontos a csontsűrűség javítása és az osteoporosis megelőzése érdekében.

Hormonpótló terápia

A hormonpótló terápia vagy HRT hozzájárulhat a csontvesztés megelőzéséhez és az osteoporosis kialakulásának kockázatának csökkentéséhez. Azonban fontos, hogy a gyógykezelés előnyeiről vagy mellékhatásairól tájékoztassa egészségügyi szolgáltatóját.

Nyilatkozat: A cikkben említett tippek és javaslatok általános információs célokat szolgálnak, és nem tekinthetők szakmai orvosi tanácsnak. Mindig kérje ki orvosa vagy dietetikusa tanácsát, mielőtt bármilyen edzésprogramot kezdene vagy étrendjének bármilyen változtatását elvégezne.

Tags: No tags

Comments are closed.